Spis treści:

1. Jaki fotelik samochodowy 9-36

2. Jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 9-36 ranking

3. Fotelik samochodowy 9-36 obrotowy ranking

4. Fotelik samochodowy 9-36 na pasy ranking

Tak, jesteś w tym z fotelikami samochodowymi na dłuższą metę, więc najlepiej się z tym wszystkim uporać. Twój maluch szybko rośnie, więc jego fotelik samochodowy powinien rosnąć razem z nim. Oznacza to, że musi być idealnie dopasowany do wzrostu i wieku Twojego dziecka. Dobre dopasowanie fotelika sprawi, że jego zabezpieczenia, takie jak szelki bezpieczeństwa, spełnią swoją główną funkcję, jaką jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa małego pasażera. Dlatego foteliki samochodowe dla dzieci o wadze 9-36 kg są zaprojektowane tak, aby służyły młodym podróżnikom przez wiele lat. Poniżej ranking fotelików samochodowych 9-36 kg

Jaki fotelik samochodowy 9-36

Fotelik samochodowy 9-36 jaki wybrać? To pytanie często zadają rodzice, gdy ich maluszek wyrósł z nosidełka. Jest kilka ciekawych modeli w kategorii 9-36 na które warto zwrócić uwagę. Ranking fotelików 9-36 pozwoli na wybranie odpowiedniego modelu.

Urządzenie przytrzymujące dla dzieci to zbiorcze określenie dla fotelików dziecięcych montowanych tyłem do kierunku jazdy, fotelików dziecięcych montowanych przodem do kierunku jazdy, fotelików podwyższających i poduszek podwyższających. Producenci mogą używać różnych nazw, a niektóre produkty mogą obejmować więcej niż jedną wagę lub wzrost, dlatego ważne jest, aby przeczytać etykietę, więc  Jaki fotelik samochodowy od 9 do 36 kg wybrać?

Wielu ekspertów od fotelików uważa, że lepiej i bezpieczniej jest trzymać dziecko w najniższym foteliku grupowym tak długo, jak to możliwe. Oznacza to pozostawanie dziecka w foteliki do momentu osiągnięcia maksymalnego limitu wagi lub wzrostu podanego na etykiecie fotelika. Ponieważ dzieci rosną i rozwijają się w różnym tempie, ważne jest, aby monitorować wzrost i wagę dziecka, aby upewnić się, że za wcześnie lub za późno nie zmieniamy fotelika na wyższy zakres.

Jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 9-36 ranking

Ranking fotelików samochodowych 9 36. Na pierwsze miejsce wysuwa się fotelik Britax Romer Advansafix I-size, tuż za nim klasyfikuje się Cybex Pallas G I-size. Kolejne miejsce przypada fotelikowi firmy Silver Cross Balance I-size. Do wyścigu fotelików z najlepszą pozycją do spania stanęli również Joie Every Satges FX oraz Babysafe Corso.

1. Britax Romer ADVANSAFIX i-SIZE cena 1499 zł

Fotelik Britax Romer w kategorii 9-36 kg. Idealny model dla śpiących maluchów. Fotelik posiada trzystopniową regulację do spania, dzięki temu nawet dłuższa podróż będzie wygodna. Wewnętrzny system pasów zabezpiecza dziecko do około 4 roku a po zdjęciu pasów, fotelik nadal pozwala regulować pozycję do spania. Boczne dodatkowe osłony, chronią przed uderzeniem bocznym. Fotelik łatwo się montuje i nie zabiera dużo miejsca w samochodzie. Łatwo zdejmowana tapicerka, którą można wyprać w pralce ułatwia utrzymanie fotelika w czystości.

Britax Romer ADVANSAFIX i-SIZE

2. Cybex Pallas G I-size cena 1199 zł 

To model fotelika, który posłuży Twojemu dziecku przez 10 lat. Fotelik Cybex posiada wygodny system zapinania dziecka. Zamiast wewnętrznych pasów, fotelik wyposażony jest w osłonę tułowia, którą zdejmujemy, gdy dziecko osiągnie 21kg. Ten wyjątkowy sposób zapinania, jest bardzo wygodny i praktyczny. Osłona tułowia aż 40% zmniejsza ryzyko urazów szyi przy zderzeniu czołowym. Opatentowany system odchylania zagłówka pozwala ułożyć główkę w odpowiedniej pozycji podczas snu. Regulacja pozycji spania dodatkowo odchyla fotelik dla lepszej wygodny podróżowania.

Cybex Pallas G I-size

3. Silver Cross Balance I-size cena 1199 zł 

To fotelik aż do 150cm, posiada wyjątkowo miękką bambusową tapicerkę. Nie ograniczony pasami zagłówek reguluje się bardzo wysoko, na tyle ile starczy pasów wewnętrznych. Proste przekształcenie fotelika w kategorię 15-36kg bez konieczności demontowania pasów. Wygodna regulacja jedną ręka pozwala na szybką zmianę pozycji z siedzącej do leżącej zapewniając wygodny sen dziecku.

SILVER CROSS BALANCE I-SIZE

4. Joie Every Stage fx cena 1199 zł 

Wygodny fotelik z regulowanymi bokami. Na każdym etapie rozwoju dostosowuje się do potrzeb dziecka. Prosty montaż za pomocą systemu isofix daje gwarancję stabilnego zamontowania. Szeroki i głęboki zagłówek stabilizuje głowę i utrzymuje w poprawnej pozycji. Fotelik ma po bokach dwie kieszonki na drobiazgi. Możliwość odchylenia fotelika w 4 pozycjach, to wygoda i komfort spania w każdej kategorii wagowej.

Joie Every Stage

5. BabySafe Corso cena 899 zł

Ranking fotelików samochodowych 9-36 zamyka BabySafe Corso. Fotelik BabySafe posiada oddychającą tapicerkę w różnych kolorach. Wentylowana skorupa dodatkowo zmniejsza potliwość dziecka. Wydłużona gwarancja i program powypadkowy pozwala na bezpieczne użytkowanie fotelika. Dzięki 4-stopniowej regulacji pochylenia fotela. nawet najbardziej wymagający podróżnik znajdzie dla siebie wygodną pozycję do spania.

Babysafe Corso

Fotelik samochodowy 9-36 obrotowy ranking

Fotelik samochodowy 9-36 jaki wybrać? Oczekiwania wobec fotelików stają się coraz większe, nie tylko ma być bezpieczny ale coraz częściej szukamy wygody w użytkowaniu, jakości wykonania, dbałości o szczegóły. Dlatego podpowiadamy: fotelik samochodowy 9-36 na co zwrócić uwagę.

1. Silver Cross Motion All Size cena 1899 zł

W pełni obrotowy fotelik samochodowy we wszystkich rozmiarach i na wszystkich etapach. Zaprojektowany, aby rosnąć wraz z dzieckiem od noworodka do 12 roku życia, Motion All Size 360 ma wyjmowane wkładki wykonane z miękkiej, naturalnej tkaniny bambusowej oraz łatwo regulowany zagłówek, który rośnie razem z dzieckiem, zapewniając mu zawsze najwygodniejszą pozycję. Dzięki pełnemu obrotowi o 360 stopni, Motion All Size 360 oferuje zarówno tryby jazdy tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, a także możliwość łatwego dostępu podczas wkładania i wyjmowania malucha dzięki ustawieniu fotelika bokiem. Ranking fotelików samochodowych 9 36 kg pozwala ułatwić wybór rodzicom.

Silver Cross Motion All SIze 360

2. Fotelik Babysafe Labrador cena 599 zł

To wygodny i bezpieczny fotelik z funkcją obrotu o 360 stopni. Wygodne wkładanie dziecka bokiem to duże ułatwienie dla rodziców. Obrót fotelika daje możliwość wyboru najbardziej optymalnej pozycji. Regulacja do spania zarówno tyłem jak i przodem pozwala wygodnie ułożyć malucha podczas snu. Uniwersalny montaż fotelika gwarantuje łatwość dopasowania do każdego samochodu. Wkładki dla młodszych dzieci otulają bezpiecznie podczas jazdy a dodatkowy system ochrony szyi zapewnia jeszcze większy spokój rodziców.

Babysafe Labrador

Znalezienie dobrego, i bezpiecznego fotelika, który mógłby powalczyć o zaszczytne I miejsce jest bardzo trudno. Ranking bezpieczeństwa fotelików samochodowych 9 36 kg i do tego obrotowy zamknął się na dwóch pozycjach. Biorąc pod uwagę jakość wykonania fotelików, dbałość o szczegóły, komfort podróży oraz zakres użytkowania, można zauważyć iż na rynku jest mało fotelików spełniających te kryteria.

Fotelik samochodowy 9 36 na pasy ranking

Możesz używać fotelika dla dzieci tylko wtedy, gdy pas bezpieczeństwa Twojego samochodu ma pasek ukośny, tzw. trzypunktowy, chyba że fotelik jest:

 • specjalnie zaprojektowany do użytku wyłącznie z biodrowym pasem bezpieczeństwa
 • mocowane za pomocą punktów mocowania ISOFIX
 • lista kontrolna
 • sprawdź etykietę, aby upewnić się, że fotelik samochodowy jest odpowiedni dla wagi i wzrostu Twojego dziecka
 • prawidłowo założyć fotelik dziecięcy - postępuj zgodnie z instrukcjami producenta
 • każda podróż - daj czas na wygodne zapięcie dziecka
 • w przypadku używania pasa dla dorosłych do zabezpieczenia urządzenia przytrzymującego - upewnij się, że przechodzi przez wszystkie odpowiednie szczeliny
 • upewnij się, że fotelik jest ciasny na siedzeniu dla dorosłych
 • upewnij się, że klamra pasa bezpieczeństwa dla dorosłych nie jest zgięta lub oparta na ramie fotelika dla dzieci
 • nigdy nie montuj fotelika tyłem do kierunku jazdy z aktywną poduszką powietrzną z przodu
 • zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu i postępuj zgodnie z poradami dotyczącymi dzieci i poduszek powietrznych - jeśli są zamontowane
 • wyłączyć wszelkie przednie poduszki powietrzne przed zamontowaniem fotelika (dla dziecka) tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu
 • nigdy nie modyfikuj pasów bezpieczeństwa ani pasów bezpieczeństwa dla dorosłych, aby pasowały;
 • nigdy nie montuj fotelika dziecięcego na siedzeniach zwróconych bokiem do kierunku jazdy

Jaki fotelik 9-36 na pasy wybrać? Jaki będzie najbezpieczniejszy?, W którym foteliku 9-36 będzie dziecku wygodnie? Większość modeli w kategorii 9-36 montowane są za pomocą systemu isofix lub za pomocą pasa bezpieczeństwa. Ranking fotelików samochodowych 9 36 kg ułatwi wybór odpowiedniego modelu.

1. Recaro Young Sport Hero cena 1049 zł

Fotelik samochodowy Recaro można łatwo i stabilnie zmontować w każdym samochodzie. Napinacz pasa, który jest jednocześnie regulacją do spania utrzymuje fotelik w niezmienionej pozycji nawet przy ruchliwym dziecku. Bardzo duże boczne kurtyny oraz duży zagłówek chroni najmłodsze dzieci. Szerokie siedzisko i wyjmowana wkładka ułatwia dopasowanie do każdej kategorii wiekowej. 

Recaro Young Sport Hero

2. Cybex Pallas S-Fix cena 1299 zł

Jest to model fotelika 2-w-1. Dołączona osłona tułowia, która bardzo często służy dzieciom jako stolik, chroni małego użytkownika, nie krępując przy tym ruchów. Wielostopniowa regulacja zagłówka idealnie dostosowuje się do wzrostu. System zapobiegania opadania głowy, poprawia komfort jazdy, a dodatkowa regulacja do spania pozwala na wygodną podróż. 

Cybex Pallas S-Fix

3. Recaro Tian Elite cena 1299 zł

To fotelik dla dziecka Recaro który służy od dziewięciu miesięcy aż do dwunastu lat. Posiada wbudowane głośniki w zagłówku oraz system wentylacji który zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Miękkie oddychające tapicerki i szerokie nakładki na pasy dają dodatkowy komfort podróżowania. Trzy strefowa osłona boczna i wzmocniony zagłówek to zwiększone bezpieczeństwo. Fotelik dzięki wydłużanemu siedzisku jest wygodny również dla starszych dzieci.

Recaro Tian Elite

4. Britax Romer Evolva 1-2-3 cena 619 zł

Fotelik zaprojektowany by rosnąć wraz z Twoim dzieckiem. Pięciopunktowa uprząż, która reguluje się wraz z zagłówkiem ułatwia dopasowanie do dziecka. Lekki i uniwersalny fotelik można zamontować pasem samochodowym na każdej kanapie. Wysuwane dwa uchwyty na kubek to frajda dla dzieci. Łatwo zdejmowana tapicerka, którą można wyprać ułatwia utrzymanie fotelika w czystości.

Britax Romer Evolva 1-2-3

5. BabySafe Collie cena 619 zł

To fotelik polskiej firmy. Posiada wygodne, szerokie siedzisko i długie wewnętrzne pasy pięciopunktowe. Tapicerka wykonana z oddychającej tkaniny w każdych warunkach poprawia wygodę podróży. Regulacja pozycji do spania zapewnia spokojną i wygodną podróż. Prosty, stabilny montaż daje poczucie poprawnego i bezpiecznego montażu. Duży zakres regulacji zagłówka razem z wewnętrznymi pasami. Łatwa transformacja do większego rozmiaru.

BabySafe Collie

Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiesz się od kiedy dziecko może jeździć bez fotelika