Spis treści:

1. Fotelik tyłem do kierunku jazdy 9-18 kg: ranking

2. Fotelik obrotowy 9-18: ranking

3. Fotelik samochodowy 9-18 z funkcją spania: ranking

4. Najlepszy fotelik 9-18: podsumowanie

Bezpieczeństwo dziecka powinno być absolutnym priorytetem dla każdego rodzica. Ma to szczególne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Foteliki samochodowe dla dzieci muszą zapewniać dziecku optymalną ochronę w razie kolizji drogowej, dlatego należy decydować się wyłącznie na produkty najwyższej jakości. Potrzebny jest Wam dobry fotelik samochodowy 9-18 kg? W takim razie, czytajcie dalej. Przygotowaliśmy dla Was krótkie porównanie fotelików samochodowych w kategorii od 9 do 18 kg. Zapraszamy!

Foteliki tyłem 9-18 ranking

Fotelik tyłem do kierunku jazdy 9-18 kg: ranking

Fotelik powinien być dostosowany do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Podczas zakupów musicie wziąć pod uwagę również model samochodu, w którym fotelik dla dziecka będzie używany. Zwróćcie uwagę na to, że foteliki dzieli się zazwyczaj na kilka kategorii wagowych: foteliki samochodowe 0-13 kg, foteliki samochodowe 0-18 kg, foteliki samochodowe 9-18 kg, foteliki samochodowe 9-36 kg oraz 15-36 kg, ale na rynku da się bez problemu znaleźć również foteliki dla dzieci ważących więcej niż 36 kg. W dzisiejszym wpisie skupimy się na kategorii 9-18 kg. Przygotowaliśmy dla Was subiektywny ranking fotelików samochodowych 9-18 kg, dlatego zachęcamy do zerknięcia na nasze propozycje.

  • Cybex Sirona Zi i-Size. Fotelik umożliwia ustawienie tyłem do kierunku jazdy aż do 4 roku życia. W model wbudowano system ochrony L.S.P., a dzięki wskaźnikowi wzrostu, opcji prania tapicerki oraz jednoczesnej regulacji uprzęży i zagłówka fotelik jest bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu. Zagłówek można regulować w ramach 12 stopni, natomiast siedzisko posiada regulację składającą się z pięciu stopni. Cubex Sirona Zi i-Size jest dość kompaktowym model, dlatego znakomicie sprawdza się w przypadku mniejszych samochodów, które nie dysponują dużą ilością miejsca. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu konkretny odcień możecie dobrać do indywidualnych preferencji.
  • Recaro Salia 125   Fotelik może być mocowany tyłem do kierunku jazdy w kategorii wagowej od 0kg  do 18kg. Natomiast przodem aż do 25kg i 125cm wzrostu. Dzięki temu, że może posłużyć dziecku nawet do 7 lat jego zakup jest inwestycją na dłużej. Recaro Salia 125  jest łatwy w użytkowaniu: szybko usadzicie dziecko w foteliku i błyskawicznie ustawicie zagłówek oraz pasy bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku Cybex Sirona Zi i-Size do wyboru macie kilka wersji kolorystycznych, dzięki czemu możecie zdecydować się na tę, która najlepiej odpowiada Waszemu gustowi.
  • Britax Dualfix M i-Size. Kolejny fotelik samochodowy w naszym ranking 9-18 kg, ustawiany tyłem lub przeodem do kierunku jazdy.  Model jest odpowiedni dla dzieci od 3 m-ca do ok. 4 lat. Wyposażono go w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, wzmocnioną ochronę przed uderzeniem bocznym, zagłówek typu V oraz miękkie ochraniacze na klatkę piersiową maluszka. Fotelik pozwala na ustawienie jednej z kilku pozycji nachylenia, a dzięki zdejmowanemu obiciu, łatwo utrzymacie go w czystości. Co więcej, Britax Dualfix M i-Size jest jednym z najszerszych fotelików na rynku.

Pamiętajcie, że dobre foteliki samochodowe 9-18 powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka i rodziców, dlatego w kwestii wyboru warto zdać się na opinie specjalistów. Jeszcze jedna rada: wybierając jak najlepszy fotelik 9-18 kg zawsze sprawdzajcie, jakie oceny zdobył w testach niezależnych instytucji. Upewnijcie się również, jakie bazy do fotelika są kompatybilne z konkretnym modelem.

Ranking fotelików 9-18

Fotelik obrotowy 9-18: ranking

Fotelik obrotowy to dla rodziców duża wygoda w codziennym użytkowaniu, dlatego warto rozważyć jego zakup.

  • Taki właśnie jak wspomniany już wyżej model Cybex Sirona Zi i-Size, wyposażony w obrotowe siedzisko 360 stopni. Dzięki temu dziecko możecie przewodzić zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. W przypadku tego fotelika ustawienie tyłem jest zalecane nawet do ukończenia przez brzdąca ok. 4 lat lub 105 cm wzrostu.
  • Mechanizm obracania o 360 stopni posiada także model Cybex Sirona SX2 i-Size. Fotelik ułatwia włożenie i wyjęcie dziecka dzięki możliwości ustawienia go w najwygodniejszej dla rodzica pozycji, a dzięki kontroli kierunku jazdy model nie dopuszcza do niewłaściwego użycia pozycji bokiem do kierunku jazdy.

ranking fotelików 9-18

Fotelik samochodowy 9-18 z funkcją spania: ranking

Fotelik samochodowy z funkcją spania może okazać się pomocny, jeżeli często jeździcie w długie trasy i w związku z tym potrzebujecie modelu, który zadba nie tylko o bezpieczeństwo maluszka, ale także o jego komfort. Takie odchylenie siedziska, żeby dziecko mogło bez problemu zasnąć na czas drogi proponuje między innymi model Cybex Anoris T i-Size. W tej kategorii na uwagę zasługuje także model, który już umawialiśmy w dzisiejszym zestawieniu – Britax Dualfix M i-Size, który w ustawieniu przodem i tyłem do kierunku jazdy posiada aż 12 pozycji odchylenia.

Ranking fotelików 9-18

Najlepszy fotelik 9-18: podsumowanie

Wybierając najlepszy fotelik w kategorii 9-18 kg powinien być dostosowany przede wszystkim do wieku, wzrostu i wagi Waszego dziecka. Zanim zaczniecie zakupy, zastanówcie się również, jaką kwotę maksymalnie możecie przeznaczyć na zakup właściwego modelu. Zwróćcie uwagę na to, że niezalecane jest kupowanie fotelików z drugiej ręki – nie możecie mieć pewności, że produkt nie został uszkodzony w trakcie wypadku drogowego. Podczas zakupów sprawdźcie także które akcesoria do fotelików mogą Wam ułatwić przewożenie dziecka.