Spis treści:

1. Wózki dla chłopca a wózki dla dziewczynki: różnice

2. Jaki kolor wózka dla dziewczynki będzie najlepszym wyborem?

3. Jaki kolor wózka dla chłopca to strzał w dziesiątkę?

4. Jaki kolor wózka jest uniwersalny dla chłopca i dziewczynki?

Chcesz kupić wózek dla chłopca lub dziewczynki i zastanawiasz się, jaki kolor wybrać? Zebraliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych wskazówek!

Wózki jest jednym z podstawowych elementów dziecięcej wyprawki. Dlaczego? To proste – dzięki niemu możliwe jest sprawne przemieszczanie się, np. w czasie spaceru, bez konieczności noszenia maluszka na rękach, co w przypadku dużych odległości może być bardzo problematyczne. Chociaż dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się chusty i nosidełka, wózek nadal pozostaje podstawowym „transportem” dla dzieci do ok. 4 roku życia. Oczekujesz narodzin dziecka? Zastanawiasz się, jaki kolor wózka dla chłopca i dziewczynki będzie najlepszym wyborem? Czy wybierając wózek warto kierować się płcią brzdąca? Wyjaśniamy!

Wózki dla chłopca a wózki dla dziewczynki: różnice

Nie istnieje konkretny podział na wózki dla chłopców i dziewczynek. Budowa wózków dziecięcych nie zależy od płci maluszka, dlatego pod względem konstrukcyjnym wybieranego modelu nieważne, czy jesteś mamą/tatą córeczki, czy synka. O wiele bardziej istotnym czynnikiem są aktualne potrzeby Twojego dziecka, wynikające przede wszystkim z jego wieku.

Wózki 3 w 1 najczęściej są wybierane przez rodziców, którzy dopiero oczekują narodzin swojej pociechy i potrzebują gondoli na pierwsze sześć czy siedem miesięcy, w komplecie wózka wielofunkcyjnego 3 w 1 otrzymujecie siedziskospacerowe również w tym samym kolorze, tak aby tworzyło to spójny komplet. Trzecią pozycją jest fotelik 0-13kg, i tutaj możesz wybrać model i kolor, nasi klienci zazwyczaj decydują się na fotelik firmy cybex, model z funkcja rozkładania się do spania Cloud Z2- tutaj klient posiadado wyboru 7 podstawowych kolorów, ale i tak większość decyduje się na kolor czarny lub szaryy. Spacerówki dla większych dzieci zazwyczaj kupują rodzice starszych brzdąców (od ok. 6. miesiąca życia). Jeżeli spodziewasz się podwójnego szczęścia, zastanów się nad rozwiązaniem, którym są wózki dla bliźniaków.

Reasumując: pod względem dostępnych funkcji, wózki dla chłopców i dziewczynek niczym się nie różnią. Największą różnicą jest natomiast zazwyczaj design: kolorystyka i dostępne wzory. Niżej podpowiemy Ci, jaki kolor wózka wybrać dla chłopczyka, a jaki dla dziewczynki.

Jaki kolor wózka dla dziewczynki będzie najlepszym wyborem?

Zastanawiasz się, jakie kolory powinien mieć wózek dla dziewczynki? Śmiało możesz zdecydować się na różne odcienie różu, fioletu- nowy kolor specjalnie do najnowszegowózka Bugaboo Fox 5, czerwieni oraz beżu. Poza tym dla dziewczynek strzałem w dziesiątkę będzie również kolor brzoskwiniowy.

wózek dla dziewczynki

Nawet przy tak szerokiej kolorystyce widzimy, że rodzice często wybierają po prostu kolor czarny- jest on ponadczasowy, pasuje do wszystkiego i wszędzie. A czarny kolor będzie doskonałym tlem dla wszystkich ubranek i zabawek naszej księżniczki. Zastanawiacie  się nad wzorami? Jeśli chcesz posiadać oryginalny wózek, polecamy piękne kolekcje wózka cybex Priam Fashion, Simply Flowers pink, beige czy Grey lub Spring Blossom w kwiaty i inne motywy roślinne.

jaki kolor wózka dla dziewczynki

Także nowa kolekcja Cybex Fashion Superstar w czarno bordową pnterkę z dodatkiem złotych gwiazd i łańcuszków może być ciekawym dodatkiem i wnosić rockowy vibe do naszych spacerów.

wózek dla dziewczynki

Jeżeli nie wiesz, jaki kolor wózka wybrać dla dziecka, kieruj się nie tylko względami estetycznymi, ale również praktyczną stroną użytkowania konkretnego modelu. Wózek powinien być łatwy do wyczyszczenia – na spacerach nie jest trudno o zabrudzenia, a starsze dziecko dodatkowo może zaplamić materiał jedzeniem.

Jaki kolor wózka dla chłopca to strzał w dziesiątkę?

Chcesz wiedzieć, jaki kolor wózka dziecięcego będzie najbardziej odpowiedni dla chłopca? „Bezpieczne” opcje kolorystyczne to zazwyczaj ciemna zieleń, np. Khaki jak u cybexa czy kolor Army Green ostatnio wszedł do kolekcji wielu producentów, np. Bugaboo, Leclerc czy Elodie Details, lub oliwkowy, jak u STOKKE czy Babyzen.Od lat klasyka dla chłopca, odcienie niebieskiego (od błękitu do granatu) oraz kolor żółty, seledynowy widziany u Cybexa– idealny, jeżeli lubisz wyróżniać się z tłumu. I oczywiście bestseller kolor czarny i szary- od jasnych po ciemne grafity. Wzory często wybierane przez rodziców chłopców to motywy zwierzęcelub roślinne, np. liście. Najpiękniejsze wzory i tkaniny możesz znaleźć u cybexa, z linii Fashion, np. Birds of Paradise czy Jewels of Nature na ramie Rose Gold.

wózek dla chłopca dziewczynki

Jaki kolor wózka jest uniwersalny dla chłopca i dziewczynki?

Oczywiście, wyżej opisane opcje kolorystyczne to tylko propozycje. W praktyce, bez względu na to, czy wózek będzie należał do chłopca, czy dziewczynki, możesz zdecydować się na dowolny kolor i wzór. Najważniejsze, żeby strona estetyczna wózka odpowiadała Tobie i Twojemu dziecku. Pod tym względem naprawdę nie ma żadnych ograniczeń i warto kierować się przede wszystkim własnym gustem oraz – oczywiście – praktyczną stroną użytkowania wózka w danym kolorze. Proponujemy również pamiętać, że będzie on zestawiany z akcesoriami takimi jak torba dla mamy, organizer, letnie wkładki czy śpiwory. Także dobrze, jak wózekstanowi spójne tło dla naszej pociechy. Piękne, neutralne i klasyczne kolory posiada w swojej ofercie amerykańska firma UppaBaby, bardzo znana w Stanach, zaczyna także dyktować trendy na nienachalną elegancję i u nas.

wózek dla chłopca dziewczynki

Lubisz uniwersalne rozwiązania? Zastanawiasz się, jaki kolor wózka wybrać dla dziewczynki i chłopczyka, jeżeli zależy Ci na odcieniu w typie unisex? Obecnie rodzice chętnie decydują się na klasyczną czerń (mniej problemów z plamami!), szarość, ciemna lub jasna. Bardzo dobrze sprawdzają się również „miksy” kolorystyczne, np. czarny wózek z budką w innym kolorze. Takie rozwiązania proponuje nam firma Bugaboo. Ta firma daje nam opcje dokupienia samej budki, możesz zmienić wygląd swojego wózka bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy. Także taką opcję oferuje firma Babyzen YOYO.  Posiadają oni szeroki wachlarz nowoczesnych, oryginalnych kolorów, Pastelowe oliwki, łososiowy Ginger, musztardowy Coffee, niebiesko morski Petrol i oczywiście klasyki jak beż, szary, granat i oczywiście czarny.