Spis treści:

1. Najdroższe wielofunkcyjne wózki dziecięce: co mogą Wam zaproponować?

2. Najdroższe wózki spacerowe i gondole: warto czy nie?

3. Najdroższy wózek dziecięcy na świecie: podsumowanie

Wózek dziecięcy to bezwzględnie jeden z najważniejszych elementów wyprawki przygotowywanej dla maluszka przez rodziców. Nic dziwnego! Dzięki niemu rodzice mogą wybrać się nawet na bardzo długi spacer, nie martwiąc się o konieczność noszenia dziecka na rękach, co po kilkunastu minutach może okazać się bardzo uciążliwe, zwłaszcza w przypadku starszych, a co za tym idzie również cięższych brzdąców. Dzisiejsze wózki są wyposażone w wiele udogodnień, więc nie straszne im nierówne chodniki lub wyboiste wiejskie ścieżki. Wybór jest na tyle szeroki, że wielu młodych rodziców ma problem ze zdecydowaniem się na konkretny model.

Podczas zakupów na pewno zauważyliście, że całkiem duża jest również rozpiętość cenowa dostępnych na rynku produktów. Najtańsze wielofunkcyjne wózki kupicie już za około 1000 złotych, ale najdroższy wózek dla dziecka może kosztować nawet dużo powyżej 10 000 złotych. Czy drogie wózki dziecięce to faktycznie gwarancja jakości? Jakie funkcjonalności mogą Wam zaoferować najdroższe wózki dla dzieci? My wiemy o tym najlepiej, od lat stawiamy głównie na wózki i firmy z tzw wyższej półki i po latach użytkowania i doświadczeń naszych i naszych klientów, mamy dużą wiedzę w tym zakresie. Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Najdroższe wielofunkcyjne wózki dziecięce: co mogą Wam zaproponować?

To, od jakiej kwoty zaczynają się drogie wózki dla dzieci to kwestia bardzo indywidualna. Punktem odniesienia zawsze są możliwości finansowe rodziców maluszka. Należy jednak pamiętać, że wielofunkcyjne wózki dla dzieci będą Wam prawdopodobnie towarzyszyły co najmniej do 3. roku życia brzdąca, dlatego warto zainwestować w produkt wysokiej jakości. Innymi słowy, jeżeli możecie sobie na to pozwolić, nie kierujcie się wyłącznie ceną wózka. No dobrze, ale co właściwie może zagwarantować Wam, jako rodzicom, najdroższy wózek dla dziecka? Jakie funkcje takich modeli zasługują na szczególną uwagę? Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnej budowy produktu, ale bardzo drogie wózki dziecięce często zapewniają:

  • Dożywotnią gwarancję – najdroższe wózki dla dzieci w wielu przypadkach są obejmowane dożywotnią gwarancją, jak np. JOOLZ, czy wózki Bugaboo posiadają nawet 4 lata gwarancji, a Uppababy i STOKKE 3 lata. To jasny sygnał od marki, że ufa jakości swoich produktów i w związku z tym nie boi się zaproponowania klientom tak dużego zobowiązania ze swojej strony. Tak długa gwarancja może być ważna dla rodziców, którzy kupują wózek z myślą o kilkorgu dzieci, na przykład, jeżeli planują mieć dużą rodzinę, czy w przyszłości łatwo odsprzedać swój używany wózek np. na OLX.

Najdroższe wielofunkcyjne wózki dziecięce dożywotnia gwarancja

  • Designerski projekt – ekscentryczny lub wręcz przeciwnie, nawiązujący do klasycznych trendów to najczęściej znak rozpoznawczy najdroższych wózków dziecięcych świata. Wybór jest na tyle duży, że każdy rodzic, niezależnie od indywidualnych preferencji, będzie w stanie znaleźć model wpisujący się w jego poczucie estetyki. Dla wielu rodziców wygląd wózka ma tak samo duże znaczenie jak jego funkcjonalność – w końcu to często używany gadżet, dlatego powinien się dobrze prezentować. Jedno jest pewne: najdroższy wózek dziecięcy na świecie na pewno będzie wyglądał świetnie i trzymał na wartości przez długi czas.

Najdroższe wielofunkcyjne wózki dziecięce - Designerski projekt

  • Współpracę ze znanymi osobami lub markami – najdroższe wózki dziecięce w Polsce i na świecie często powstają we współpracy z rozpoznawalnymi osobistościami. Dla osób, które interesują się modą lub światem znanych osób, może mieć to kluczowe znaczenie. Zakup kosztownego wózka oznacza oczywiście dla rodziców prestiż, ale najważniejsza nadal jest jego funkcjonalność. Cybex przoduje w takich współpracach i posiada szerki wachlarz całej linii nazwanej właśnie Fashion, z główną gwiazdą, wózkiem na złotej ramie ze złotymi skrzydlami, który powstał we współpracy ze znanym projektantem mody z domu Moschino- Jermym Scottem.

cybex by jeremy scott

  • Pasujące akcesoria – to ważne dla osób, które zwracają uwagę na kwestie estetyczne. Najdroższe wózki dziecięce świata bardzo często umożliwiają klientom dokupienie dedykowanych akcesoriów, nawiązujących do designu wózka. W przypadku najdroższych wózków dziecięcych w Polsce i na świecie wszystkie szczegóły są zazwyczaj bardzo dobrze przemyślane. Takie firmy jak np. Bugaboo posiadają około 20 dostępnych akcesoriów, od uchwytu na kubek czy telefon, przez oddychające wkładki letnie i letnie budki do trzech rodzjów zimowych śpiworów. W razie urodzin kolejnego dziecka- można dokupić dodatkowe siedzisko. Dopasowane torby lub mniejsze organizery, wszystko co może się przydać rodzicowi, pięknie gra i stanowi jedną całość z wózkiem.

Najdroższe wielofunkcyjne wózki dziecięce - pasujące akcesoria

Jeszcze raz przypominamy, że nie wszystkie najdroższe wózki będą oferowały powyższe udogodnienia i funkcjonalności, to zależy od konkretnego modelu.

Najdroższe wózki spacerowe i gondole: warto czy nie?

Zastanawiacie się, czy drogie gondole i spacerówki dla dzieci to dobry wybór? Odpowiedź na to pytanie zależy tylko od Was i Waszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Zanim podejmiecie decyzje zastanówcie się, jaką kwotę możecie maksymalnie przeznaczyć na zakup upatrzonego modelu – to pomoże Wam zawęzić krąg poszukiwań tylko do tych wózków, które mieszczą się w granicach Waszego budżetu. Kolejnym krokiem powinno być przedyskutowanie, na jakich funkcjonalnościach wózka przede wszystkim Wam zależy. Pamiętajcie, że nie ma jednego najlepszego wózka dla wszystkich osób – wiele zależy np. od tego, gdzie mieszkacie. Inny wózek będzie odpowiedni dla osób mieszkających na wsi, które często muszą chodzić po nieutwardzonych ścieżkach, a inny dla rodziców, którzy codziennie wnoszą wózek na 4 piętro. Zastanówcie się, jakie funkcje wózka są dla Was absolutną koniecznością, a w jakich kwestiach jesteście w stanie pójść na kompromisy. W tych drogich firmach, na szczęście nie musimy iść na ich wiele, mamy aczkolwiek tam wszystko co możemy sobie życzyć od wózka.

Sprawdź także: sennik – wózek dziecięcy. Co może oznaczać sen z wózkiem dla dziecka w roli głównej? Wyjaśniamy!

Krok trzeci: sprawdźcie opinie modeli, których zakup rozważacie. W przypadku drogich wózków jest to szczególnie ważne, ponieważ nietrafiona decyzja jest dość kosztowna. W przypadku tańszych produktów, nawet jeżeli ostatecznie nie będzie zadowoleni z ich użytkowania, będziecie mogli zdecydować się na kupno kolejnego wózka. W sieci wielu rodziców chętnie dzieli się swoim zdaniem na temat konkretnych modeli dziecięcych wózków, wystarczy przekopać się przez blogi parentingowe oraz tematyczne fora. Interesują Was wózki 2w1, ale macie problem z wyborem? Zachęcamy do przeczytania innego wpisu na naszym blogu – ranking wózków 2w1 może pomóc Wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Najdroższy wózek dziecięcy na świecie: podsumowanie

To, czy warto kupić bardzo drogi wózek dla dziecka to bardzo indywidualna kwestia. Drogie wózki mają wysoką jakość i oferują wiele ważnych z perspektywy rodzica udogodnień. Dodatkowo najczęściej są po prostu ładne, a to również nie pozostaje bez znaczenia dla rodziców kompletujących wyprawkę. Zdefiniowanie tego, od jakiej kwoty zaczyna się drogi wózek dziecięcy również nie jest proste i zależy od konkretnej osoby.

Przypominamy, że w naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór wózków dziecięcych dostępnych w bardzo różnych cenach, więc dostosowujecie model do własnych możliwości finansowych. Proponujemy Wam wózki dziecięce znanych i cenionych producentów, takich jak Cybex, Uppababy Easywalker, Bugaboo, Valco Baby, Stokke czy Babyzen. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące dostępnych produktów, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Wam w zakupach. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu, staramy się mieć dla Was zawsze jakieś ciekawe promocje.