Spis Treści:

1. Jak często kąpać dziecko?

2. Kiedy kąpać dziecko?

3. Gdzie i w czym kąpać dziecko?

4. Stojak do wanienki Flexi Bath

5. Zabawa i większa wanna XL

6. Czym myć dziecko?

7. Kolki u dzieci

8. Bezpieczne przygotowanie wanienki: wskazówki

Kiedy w końcu przyniesiesz do domu swoje małe zawiniątko, możesz się zastanawiać, kiedy dokładnie będą potrzebować pierwszej kąpieli. Ostatnio panuje trend polegający na czekaniu 24-48 godzin na mycie noworodków ze względu na rosnącą liczbę dowodów, które sugerują, że odkładanie kąpieli może przynieść korzyści zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Jak często kąpać dziecko?

Jeśli zapytałeś wszystkich znajomych, jak często myją swoje dzieci, prawdopodobnie otrzymałeś wiele różnych odpowiedzi. Niektórzy mogą mówić codziennie, a inni, aby kąpać je tylko dwa razy w tygodniu. Wystarczy kąpiel 2-3 razy w tygodniu, aby dziecko było czyste. Ale jeśli Twoje dziecko naprawdę lubi kąpiele, możesz kąpać je raz dziennie. Kąpiel w większej ilości może wysuszyć skórę dziecka.

Około 5-10 minut wystarczy na kąpiel niemowlęcia. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje dziecko ma suchą lub wrażliwą skórę.

Kiedy kąpać dziecko?

Możesz kąpać dziecko o każdej porze dnia. Dobrym pomysłem jest wybranie czasu, w którym będziesz zrelaksowany i nie będziesz przeszkadzał. I najlepiej unikać kąpieli dziecka, gdy jest głodne lub zaraz po karmieniu. Jeśli Twoje dziecko lubi kąpiel i wydaje się, że ją odpręża, możesz skorzystać z kąpieli jako sposobu na uspokojenie go wieczorem. Niektóre dzieci śpią dłużej po wieczornej kąpieli.

Gdzie i w czym kąpać dziecko?

Wanienka Stokke Flexi Bath

Stokke® Flexi Bath® to składana wanienka odpowiednia od urodzenia do czterech lat. Konstrukcja oszczędzająca miejsce ułatwia przechowywanie i wygodę użytkowania w domu lub w podróży, zachęcając do wspólnych chwil na kąpiel. Wolna od bpa i innych szkodliwych substancji. Opcjonalna jest także wkładka dla noworodka Stokke® Flexi Bath® Newborn Support, zapewni ona dodatkowy komfort noworodkom.

Stokke jest synonimem wysokiej jakości mebli i siedzisk od 1932 roku. Firma Stokke weszła do sektora mebli dziecięcych i akcesoriów w 1972 roku, kiedy na rynku pojawiło się legendarne krzesełko Tripp Trapp. Stokke wie, że niezwykle ważne jest, aby dzieci czuły więź z bliskimi, aby czuły się bezpiecznie. Firma kieruje się tym podejściem we wszystkich swoich koncepcjach. Ponieważ firma Stokke zawsze stara się ulepszać swoje produkty, od 2019 oferuje korek spustowy wrażliwy na ciepło! Korek działa poprzez zmianę kolorów, gdy woda się nagrzewa, dając rodzicom wizualną wskazówkę, informując ich, że temperatura wody jest zbyt wysoka, lub zaczęła spadać.

Cechy Stokke Flexi Bath:

 •          Odpowiedni dla noworodków i dzieci do czterech lat
 •          Lekka, przenośna wanienka, którą można złożyć na płasko
 •          Posiada antypoślizgową podstawę, nie ma potrzeby dodatkowych mat
 •          Korek wrażliwy na ciepło
 •          Opcjonalna, ergonomiczna podpórka Flexi Bath Newborn Support zapewnia dodatkowy komfort dla noworodka
 •          Wielokrotnie nagradzany projekt
 •          Waga: 1,3kg
 •          Wymiary: Długość: 66cm | Wysokość: 24 cm | Szerokość: 30cm
 •          Wymiary po złożeniu: Długość: 63cm | Wysokość: 24 cm | Szerokość: 10cm

Stokke Flexi Bath Korek wrażliwy na temperaturę

Należy pamiętać, że wtyczka nie jest termometrem. Zawsze dwukrotnie sprawdzaj temperaturę wody ręką, aby upewnić się, że jest to odpowiednia temperatura zapewniająca komfort i bezpieczeństwo dziecka. W razie wątpliwości użyj niezawodnego termometru, aby uzyskać dokładność.

Stojak do wanienki Flexi Bath

Stojak do Wanienki Stokke Flexi Bath

Stojak Stokke® Flexi Bath® został zaprojektowany, aby przybliżyć Ciebie i Twoje dziecko, zapewniając więź podczas kąpieli i dobrą zabawę. Stworzony wyłącznie, aby pasował do Stokke Flexi Bath; został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, łatwości przechowywania i wygodzie, mając wszystko pod ręką. Blokada wanny oznacza również, że stojak pozostaje złożony i wzniesiony samodzielnie.

Flexi Bath Stokke Wanienka plus Stojak

Niektóre dzieci uwielbiają mieć dodatkową przestrzeń w dużej wannie. Ale niektóre dzieci są tym trochę zdenerwowane. Możesz ułatwić sobie przejście, umieszczając kilka razy małą wanienkę w dużej wannie.

Jeśli Twoje dziecko może być za duże na plastikową wanienkę. Oznacza to, że prawdopodobnie nadszedł czas, aby przejść do dużej wanny.

Zabawa i większa wanna XL

Wanienka Stokke Flexi Bath XL

Drugi świetny produkt to powiększona wanna, Stokke Flexi Bath XL o tych samych cechach. Jest bardziej przestronna niż klasyczna Flexi Bath, dzięki czemu idealnie nadaje się do wspólnych kąpieli z młodszym rodzeństwem lub dla dzieci, które już wyrosły z wanienki. szczególnie bliskie chwile między rodzicem (rodzicami) a dzieckiem. Mocna i wytrzymała wanna Stokke Flexi Bath X-Large zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla dzieci do 6 roku życia, ale nadal pasuje do większości wanien i pryszniców.

Stokke Wanienka X-Large

Duża wanna zapewnia więcej miejsca na gry i zabawki. Ale Twoje dziecko nie potrzebuje wielu zabawek w wannie, a zabawki mogą być bardzo proste. Na przykład Twoje dziecko z przyjemnością patrzy, jak wylewasz wodę z plastikowego kubka lub może bawić się myjką. Zamień kąpiel w zabawę dzięki dodatkowym kubeczkom Stokke Flexi Bath! Wciągająca i edukacyjna, innowacyjna kolekcja kolorowych kubków zapewni Twojemu maleństwu kąpiel w wannie.

Wanienka Stokke Flexi Bath

Miękkie i przyjemne w dotyku, padają, leją, kąpią się i układają w stos. To nie tylko pobudza zmysły, ale także pomaga rozwijać zdolności motoryczne. Wykorzystaj jak najlepiej ten wyjątkowy czas na śmiech, naukę i więź.

Czym myć dziecko?

Dobrym pomysłem jest ograniczenie do minimum mydła, szamponów i płynów do kąpieli - mogą one podrażniać skórę i powodować odparzenia. Dozwolone jest codzienne mycie dziecka, o ile nie używasz mydła za każdym razem. Nawet mydła bezpieczne dla dzieci zostały opracowane w taki sposób, aby oczyszczały skórę i mogą prowadzić do nadmiernego wysuszenia, jeśli nie będziesz ostrożny. Stosowanie kremu nawilżającego po kąpieli. Jeśli martwisz się, że skóra Twojego dziecka będzie zbyt sucha, możesz również nałożyć bezzapachowy, hipoalergiczny krem ​​nawilżający na całą skórę (oczywiście dbając o okolice oczu i ust).

Kolki u dzieci

Próbuję uspokoić dzieci z kolką. Twoje dziecko płacze godzinami i jedyną rzeczą, która wydaje się pomagać, jest kąpiel. Chociaż z pewnością nie chcesz myć swojego dziecka częściej niż to konieczne, jest kilka rzeczy, które warto zrobić dla zachowania zdrowego rozsądku. O ile po kąpieli pomijasz mydło i nawilżasz dziecko, codzienne kąpanie jest w porządku.

Bezpieczne przygotowanie wanienki: wskazówki

Utonięcie i oparzenia to dwa główne zagrożenia związane z kąpielą. Dzięki tym prostym wskazówkom unikniesz tych zagrożeń i sprawisz, że kąpiel będzie przyjemna i bezpieczna dla Twojego dziecka:

 1. Wycisz lub wyłącz telefon podczas kąpieli dziecka. Będzie mniej prawdopodobne, że będziesz się rozpraszać.
 2. Upewnij się, że masz pod ręką wszystko, czego potrzebujesz - na przykład ręcznik, myjkę, zabawki do kąpieli, balsam lub szampon, czystą odzież i czystą pieluchę. W ten sposób możesz cały czas mieć oczy i ręce na dziecku.
 3. Upewnij się, że wszystkie płyny do kąpieli, szampony i urządzenia elektryczne są poza zasięgiem dziecka.
 4. Przed włożeniem dziecka sprawdź, czy temperatura wody wynosi 37-38 ° C.
 5. Wyjmij dziecko z wanny w bezpieczne miejsce, takie jak przewijak czy łóżeczko dziecięce.
 6. Opróżnij wannę, gdy tylko skończysz. Wyjmij korki z wanny, gdy nie są używane.

Dziecko po kąpieli

Czas kąpieli dziecka to coś więcej niż tylko mycie dziecka i utrzymywanie go w czystości. To także kluczowy czas na budowanie więzi z dzieckiem i pomaganie mu w rozwijaniu jego umysłu. Chociaż na początku może to być stresujące, kąpiel wkrótce przekształci się w przyjemne doświadczenie dla was obojga. Twoje ukochane maleństwo nie tylko będzie czyste i zdrowe, ale będzie o wiele szczęśliwszym dzieckiem, które ma z tobą silniejszą więź.