Spis treści:

1. Jak wybrać nosidełko dla dziecka

2. Nasze propozycje nosidełek dla dziecka

3. Jak dobrać nosidełko dla dziecka

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego nosidełka dla niemowlaka? Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące noszenia dzieci i wyboru idealnego nosidełka! Nosidełka są bardzo praktyczne – pozwalają na noszenie dziecka bez użycia rąk! Niezależnie od tego, czy prowadzisz aktywny tryb życia, czy jesteś mamą w domu, nosidełko jest bardzo pomocne, aby pomóc Ci zabrać dziecko ze sobą, gdziekolwiek się wybierasz.

Wózki świetnie nadają się do spacerów (sprawdź nasz ranking najlepszych wózków tutaj), ale często wyjmujemy nosidełko i chowamy je w wózku, gdy dziecko się denerwuje lub gdy chcemy, aby zasnęło. Wiele dzieci – zwłaszcza noworodków – również woli być noszonym niż jeździć w wózku. Nosidełka są lubiane przez wiele mam i tatusiów, ponieważ są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i modeli dostosowanych do potrzeb każdej rodziny. Ze względu na wszechstronność i różnorodność nosideł, może być trudno zdecydować, które nosidełko jest dla Ciebie odpowiednie. Oto lista rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pierwszego nosidełka.

Nosidło Babybjorn

Jak wybrać nosidełko dla dziecka:

  • Pomyśl o swoich potrzebach:

Musisz wybrać nosidełko, które pasuje do Ciebie i stylu życia Twojego dziecka. Jak długo zamierzasz korzystać z nosidełka, od noworodka do roku, dwóch, a może nawet trzech lat? Czy jesteś zawsze w ruchu i potrzebujesz nosidełka, które można łatwo i szybko założyć, czy jest to bardziej nosidełko na wakacje, wtedy polecamy tkaniny z przewiewnej siatki szybko schnącej, w której możesz nawet wejść do basenu i po dwóch minutach po wyjściu będzie ona już sucha, materiał nosidełek dla dzieci BabyBjorn jest także bardzo przewiewny nie będzie generował dodatkowego ciepła od noszenia? A może jesteś zajętą ​​domową mamą, która woli super miękkie nosidełko, które można szybko założyć i nie wymaga pomocy drugiej osoby i nie jest skomplikowane do zapięcia. Nosidełko, którego będziesz potrzebować, zależy od tego, jak zamierzasz go używać.

  • Wszechstronność:

Uniwersalność i łatwość użytkowania powinny być jednym z Twoich kryteriów przy wyborze nosidełka. Twój wybór nosidełka powinien być wystarczająco elastyczny, abyś mógł nosić dziecko przodem do siebie, a od pół roku, mieć możliwość odwrócenia dziecka przodem do świata. A jeśli chcesz nosić dziecko w swoim nosidle nawet do 3 lat, to powinno mię ono też funkcję noszenia na plecach. Nosidełko musi być również wystarczająco lekkie i ergonomiczne, abyś mógł nosić go wszędzie z dzieckiem bez odczuwania na dłuższą metę bólu pleców.

  • Komfort dla Ciebie i Twojego dziecka:

Nosidełko musi oczywiście zapewniać Ci łatwość i wygodę użytkowania. Klamry zamykające powinny mieć trwałe sprzączki, które powinny być łatwe do zapinania lub odpinania, a paski mocujące powinny się łatwo regulować. U nas w sklepie zawsze możesz wypróbować nosidełko ze swoim dzieckiem przed jego zakupem, pomożemy Ci odpowiednio wyregulować paski i włożyć dziecko. Jeśli kupujesz nosidło, powinno ono nie tylko dobrze przylegać do ciała, ale także sprawić że nie odczuwasz wagi dziecka. Nosidełka dla noworodka do roku mogą posiadać jedynie paski ramienne, ale nosidełka które chcesz używać dłużej powinny mieć już trzeci pas taliowy, dzięki któremu waga dziecka rozkłada się równo pół na pół na ramiona i pas, odciążając nam plecy. Nosidła przeznaczone do noszenia dzieci nawet do 15kg mają mocne, miękko wyściełane paski na ramiona, i tak samo mocny i gruby pas taliowy. Świetnie nadają się do noszenia nieco starszych maluchów, ponieważ są wytrzymałe i ergonomiczne, na przykład BabyBjorn nosidełko ONE lub nowszy udoskonalony model HARMONY. Mogą się one także jako nosidełka turystyczne na długie wyprawy w góry z dzieckiem do 15kg, to jest trzech lat.

  • Tkanina łatwa w użyciu i czyszczeniu:

Nosidło Babybjorn

Sprawdź etykietę, czy Twoje nosidełko dla niemowlaka nadaje się do prania w pralce. To bardzo ważne – jeśli możesz po prostu wrzucić nosidełko do pralki, życie świeżej mamy czy taty, jest już wystarczająco czasochłonne. Upewnij się, że nosidełko jest wykonane z trwałych i nietoksycznych materiałów. Jeśli kupujesz nosidełko na lato, prawdopodobnie wolisz nosidełko z chłodniejszymi i lżejszymi materiałami, polecamy wtedy materiał z siatki, jak kolekcje Air i Mesh u BabyBjorna. Te tkaniny są fenomenalne jeśli chodzi o pranie, ponieważ schną w 2 minuty, nie blakną i zawsze wyglądają na nowe. Upewnij się, że plecy dziecka mają wystarczające podparcie, ale jest wystarczająco wysokie, aby umożliwić cyrkulację powietrza wokół nóg. Niektóre nosidła są wyposażone w klapkę, aby luźno zakryć główkę dziecka, u nas znajdziesz tę funkcję w nosidełkach Cybexa, model YEMA lub z kolekcji Gold model Maira.

  • Rodzaje nosideł i sposobów noszenia dziecka:

Chociaż noszenie dzieci istnieje od wieków, dzisiejsza technologia i techniki dają więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. Dzisiejsze nosidełka ewoluują w sposób nowoczesny – nawiązują do historycznych chust, plecaków i nosideł używanych w przeszłości. Znajdziesz u nas w sklepie standardowe plecakowe nosidełka od BabyBjorn i hybrydowe nosidełka od firmy Cybex łączące w sobie miękkość i elastyczność chusty, ale także łatwość założenia i dopasowania, jakie gwarantują klamry, używane w standardowych nosidłach plecakowych. Istnieje nie tylko kilka rodzajów nosideł, ale większość nosideł oferuje jeszcze kilka różnych pozycji noszenia i wkładania dziecka. Wszechstronność pozycji do noszenia jest ważnym czynnikiem przy wyborze nosidełka dla niemowlaka, ponieważ wraz ze wzrostem dziecka zmienia się najwygodniejsza pozycja do noszenia dziecka. Najczęstsze pozycje noszenia to umieszczenie na przodzie rodzica, przodem do nas lub przodem do świata lub po roku czasu na siodełku na plecach rodzica. Inną popularną opcją jest jazda na boku rodzica (transport biodrowy), ale ta pozycja może ograniczać użycie jednej z Twoich rąk. Taką opcję daje nam nosidło Cybex model YEMA.

Cybex Yema Nosidło

Nasze propozycje nosidełek dla dziecka:

Niektórzy rodzice uważają, że najlepiej jest kupić nosidło, które może działać od noworodka do małego dziecka, umożliwiając płynną zmianę pozycji noszenia przy jednoczesnym zachowaniu komfortu na każdym etapie. Jednakże, jeśli planujesz używać nosidełka tylko do czasu, gdy Twoje dziecko osiągnie rok czasu to warto przemyśleć prostsze, lżejsze nosidełko dla noworodka, np. BabyBjorn model MINI lub nosidełko do 15 stu miesięcy o umocnionej uprzęży BabyBjorn MOVE. Ustalenie, jak długo planujesz nosić swojego malucha, może zaoszczędzić czas, pieniądze i frustrację. Chociaż prawdą jest, że wielu nowych rodziców może nie być w stanie odpowiedzieć na to pytanie przed narodzinami dziecka, widzimy w praktyce, że większość rodziców tak właśnie korzysta. Ale jeśli planujesz nosić dziecko tak długo, jak to możliwe, będziesz potrzebować nosidełka o szerokim zakresie wagowym i wielu pozycjach noszenia na dłuższą metę. BabyBjorn ONE lub HARMONY lub Cybex Yema są przeznaczone do noszenia dzieci o wadze od 3,5 do 15 kg, na przodzie, na biodrze lub na plecach.

Nosidło BabyBjorn

Jak dobrać nosidełko dla dziecka

Po przetestowaniu wielu czynników do rozważenia w naszym poradniku i latach sprzedaży najróżniejszych modeli i firm stwierdzamy, że rynek jest pełen wielu świetnych nosidełek dla dzieci. Wiele z nich oferuje tyle atrakcyjnych i innowacyjnych modeli, kolorów i materiałów do wyboru. Jednak te opcje sprawiają, że wielu rodziców jest bardziej niż kiedykolwiek zakłopotanych tym, jakie nosidełko wybrać i kupić dla dziecka i dlaczego. Nawet określenie, który styl nosidełka jest dla Ciebie odpowiedni, może być trudne, nie wspominając o tym, która opcja w tym stylu jest najlepsza.

Nasze lata sprzedaży i informacji od klientów dały nam poczucie, że dwa czynniki są najważniejsze: wygoda i łatwość użytkowania. Czemu? Po pierwsze, jeśli nosidełko nie jest wygodne, nie będziesz z niego korzystać. Niezależnie od tego, czy ty, czy Twoje dziecko wierci się i krzywi, niewygodne nosidełko prawdopodobnie skończy gdzieś w szafie niż na wyprawie. Po drugie, ostatnią rzeczą, którą potrzebują świeży rodzice, jest kolejny skomplikowany element dziecięcego sprzętu. Proste, ale wygodne nosidełko to zwycięska kombinacja!