Spis treści:

1. Najmniejszy i najlżejszy wózek spacerowy dla 3 latka Cybex Libelle

2. Pięknie wykończony wózek do samolotu dla 3 latka JOOLZ Aer

3. Terenowy ale nadal kompaktowy wózek dla 3 latka Cybex Eezy S+2

4. Największa spacerówka dla 3 latka ValcoBaby Snap 4 TREND lub TREND Sport

Czy Twoje dziecko rośnie szybciej niż jego rówieśnicy i wyrosło już z Twojego obecnego wózka? A może Twoje dziecko ma 3 lub 4 lata, ale czasami nadal chce jeździć w wózku? A może przedszkole jest daleko od Twojego domu, a Twoje dziecko nie jest w stanie przejść całej odległości pieszo, wtedy przydałby Ci się wózek spacerowy? Poniżej przedstawiam Wam naszą opinie i ofertę dużych wózków dziecięcych.

Wiele nowoczesnych wózków ma wyższy limit wagi i dłuższe siedzisko, dzięki czemu mogą pomieścić większe i wyższe dzieci, do 22kg, co jest średnią wagą dzieci od 3 do 4 lat. Oto mój ranking najlepszych wózków dla dużych dzieci, które można kupić w 2022 roku:

1. Najmniejszy i najlżejszy wózek spacerowy dla 3 latka Cybex Libelle cena 989 zł

Cybex Libelle

Wózki typu parasolka stają się coraz bardziej popularne. Idealnie sprawdzają się w podróży lub na jednodniowych wycieczkach, głównie dlatego, że są super lekkie i łatwe do przenoszenia (co jest niezwykle ważne, gdy nosisz duże dziecko). Składają się bardzo kompaktowo, dzięki czemu wiele z nich mieści się w bagażniku podręcznym w samolotach. Jednak niewielka waga nie oznacza, że ​​są kiepskie lub mniej funkcjonalne. Wózkiem jeździ się świetnie, nawet po kostce czy nierównym chodniku dzięki miękkiej sprężynowej amortyzacji przednich kół. Spacerówka typu „parasolka” Cybex Libelle posiada także wyjątkowo duże i wysokie siedzisko, dodatkowo odległość do budki jest jeszcze powiększona, dzięki czemu wózek pomieści nawet duże wysokie dziecko. Jeśli maluch zaśnie, spokojnie możesz rozłożyć oparcie do pozycji półleżącej i lekko unieść podnóżek dla wydłużenia powierzchni leżącej. Ważący tylko 5,9 kg ten kompaktowy wózek spacerowy jest przyjemny w użyciu, łatwy do podnoszenia i przenoszenia oraz może z łatwością towarzyszyć nam przez całą podróż, nawet samolotem. Jest mniejszy od większości wózków kabinowych, jego wymiary po złożeniu to 20 x 48 x32cm.  Można go używać od około 6 miesięcy do 22 kg, często widzimy w nim nawet cztero i pięciolatki.

2. Pięknie wykończony wózek do samolotu dla 3 latka JOOLZ Aer cena 1899zł

Joolz Aer

To droższy wózek lekki, ale zdecydowałam się umieścić go w moim rankingu, ponieważ jest pięknie wykończony, posiada pięknie haftowaną skórzaną rączkę i pałąk i wykonany z materiałów najwyższej jakości w klasycznych eleganckich kolorach i bez problemu pomieści 3 i 4 letnie dziecko. Siedzisko ma 37cm szerokości, a oparcie 55 cm długości, co jest dość imponujące. Dodatkowo do budki jest jeszcze około 20 cm, więc jest dużo miejsca na głowę. Oznacza to, że wysokie lub starsze dziecko zmieści się tam bardzo wygodnie, i nawet uda mu się tam dobrze zdrzemnąć, chociaż oparcie rozkłada się do półspania, boki spacerówki są przyjemnie zabudowane i dzieci bardzo lubią ten wózek. Kosz jest bardzo pojemny, co też pomaga przy wyprawach z 3 latkiem. Koła w spacerówce JOOLZ Aer są świetnej jakości, posiadają możliwość zablokowania co pomaga podczas pokonywania bruku starych ulic i pokonywania traw w parku. W rzeczywistości wózek JOOLZ Aer proponowany jako wózek spacerowy do samolotu jest na tyle luksusowy, że z pewnością może służyć jako wózek na co dzień. A ponieważ wózek waży tylko 6,3 kg, będziesz mógł go nosić na ramieniu za pomocą dołączonego wygodnego paska.

3. Terenowy ale nadal kompaktowy wózek dla 3 latka Cybex Eezy S+2 cena 1549zł

Cybex Eezy 2

Spacerówka Cybex Eezy S+2 jest przeznaczona do użytku od 6 miesięcy do 22kg. Wózek jest niewiele większy od standardowych wózków do samolotu, ale za to wyposażony w imponujące jak na spacerówkę koła, maja one koła (przednie średnica 17 cm , tylne średnica 21 cm) i wszystkie cztery na miękkich sprężynach. Oparcie, w którym znajduje się wyściółka, ma ok. 47 cm długości, ale jest dużo miejsca na głowę dla wysokich dzieci (dodatkowo 25 cm do budki). Siedzisko jest bardzo obszerne, ma 35 cm szerokości i 25 cm głębokości plus podnoszony podnóżek. Niektórzy rodzice stosują tę spacerówkę dla dzieci w wieku 3, a nawet 4 lat. Co ważne, szelki można dopasować również do dużych i grubo ubranych maluchów. Ten lekki wózek ma ładnie wyściełane siedzisko z głębokim oparciem i dużą budkę z wysuwaną osłoną przeciwsłoneczną, która zapewnia dodatkową ochronę przed niskim słońcem. Wózek składa się i otwiera płynnie tylko jednym przyciskiem, dzięki czemu będąc w podróży, w restauracji, muzeum czy w pociągu nie będziesz miał problemów z jego zamknięciem i przechowywaniem. A dzięki kompaktowemu złożeniu (33 x 45 x 60 cm) zajmuje mało miejsca i mieści się nawet w małym bagażniku samochodowym, pod stołem w kawiarni. Ma lekką konstrukcję, tylko 7,3kg, dzięki czemu możesz go nosić bez wysiłku, gdy Twoje duże dziecko woli chodzić.

4. Największa spacerówka dla 3 latka ValcoBaby Snap 4 TREND lub TREND Sport cena 1699zł lub 2099zł

Valco Baby Snap 4 Trend

To świetny wózek miejski dla dużego dziecka, 3 latka, a nawet pięciolatka, o maksymalnej nośności 22kg! To bardzo wysoka granica jak na standardową spacerówkę. Valco Baby Snap 4 TREND to także bardzo wygodna spacerówka dla dużego, wysokiego dziecka. Właściwie ma jedno z najdłuższych siedzisk, jakie znamy na rynku! Długość całkowita siedziska z podniesionym podnóżkiem to aż 95cm. Ponadto siedzisko jest ładnie wyściełane miękką pikowaną tkaniną. Poza tym możemy wyregulować wysokość pasów bezpieczeństwa, a dla większych dzieci używać jedynie pasów biodrowych. Oparcie odchyla się do pozycji zupełnie leżącej, a budka zamyka się prawie po pałąk, aby zapewnić bardziej komfortową jazdę naszemu pasażerowi. Rodzice chwalą ten wózek dla dużego dziecka za super dużą budę z ochroną UV 50+. Dzięki niej maluch może cieszyć się spacerami w słoneczne dni. Jest też otwierany podgląd z moskitierą, dzięki czemu możesz mieć oko na swojego pasażera.

To wózek na co dzień, który świetnie nadaje się do załatwiania spraw w mieście, robienia zakupów z dzieckiem i korzystania z komunikacji miejskiej. Możesz wybrać lżejszą wersją wózka spacerowego Valco Baby TREND nw kółkach piankowych- waga 8kg, lub wersję SPORT o kilogram cięższą , która ma niesamowite koła terenowe, dzięki którym możesz bez problemu zabrać ten duży wózek dziecięcy po drogach gruntowych lub po trawie. Moim zdaniem to najlepszy duży, obszerny, a nadal lekki wózek spacerowy dla 3 latka czy dla większych dzieci.