Spis treści:

1. Jaki fotelik samochodowy kupić dla rocznego dziecka? 5 kwestii, które musicie wziąć pod uwagę

2. Fotelik dla rocznego dziecka na długie trasy i krótkie przejażdżki: 3 ciekawe propozycje

Zdecydowanej większość z nas trudno już dzisiaj sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez samochodu. Zwłaszcza z maluszkiem. Właśnie dlatego foteliki samochodowe dla dzieci są absolutnie jednym z kluczowych elementów dziecięcej wyprawki. Muszą być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Jaki fotelik samochodowy dla rocznego dziecka to dobry wybór? Na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę kupując fotelik samochodowy dla dziecka mającego 1 rok? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule!

Fotelik samochodowy dla rocznego dziecka

Jaki fotelik samochodowy kupić dla rocznego dziecka? 5 kwestii, które musicie wziąć pod uwagę

Roczne dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym bez względu na to, w jak długą trasę się wybieracie. Takie są wymogi prawne w Polsce, a jeżeli nie dostosujecie się do przepisów, mandat za ich złamanie to „najniższa” cena, którą potencjalnie możecie zapłacić. Brak fotelika do samochodu dla rocznego dziecka to przede wszystkim duże niebezpieczeństwo dla jego zdrowia i życia. Czym warto się kierować kupując fotelik dla roczniaka? Na co musicie zwrócić uwagę? Jaki fotelik dla dziecka mającego 1 rok będzie optymalnym rozwiązaniem? Podejmując decyzję, miejcie na względzie kilka podstawowych kwestii – niżej wyjaśniamy jakich.

  • Wiek, waga i wzrost dziecka. Fotelik do auta dla rocznego dziecka powinien być dostosowany do jego wieku, wagi oraz wzrostu brzdąca. Modele fotelików zwykle dzieli się na kategorie wagowe: 0-13 kg, 0-18 kg, 9-18 kg, 9-36 kg oraz 15-36 kg, ale obecnie na rynku bez problemu dostępne są również foteliki dla dzieci ważących ponad 36 kg.
  • Model samochodu. Jeżeli zastanawiacie się, jaki fotelik samochodowy kupić dla rocznego dziecka, musicie pamiętać o dopasowaniu go do modelu auta, którym się poruszacie. Właśnie dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty posiadającego właściwe przeszkolenie.
  • Wyniki testów niezależnych organizacji. Fotelik samochodowy dla 1 rocznego dziecka musi cechować wyśrubowana jakość, dlatego warto sprawdzić, jak model, którego zakup bierzecie pod uwagę, został oceniony w testach wyspecjalizowanych instytucji. Na szczególne zainteresowanie zasługują wyniki testów takich ośrodków jak: ADAC, VTI, ANWB, OAMTC, AA oraz TCS.
  • Komfort. Decydując o tym, jaki dobry fotelik samochodowy wybrać dla rocznego dziecka, należy pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o wygodzie maluszka. Jeżeli fotelik nie będzie wystarczająco komfortowy, dziecko może marudzić nawet na krótkich trasach, utrudniając jazdę.
  • Obrotowa baza. Bazy do fotelika ułatwiają jego prawidłowy montaż i użytkowanie. Obrotowa baza zdecydowanie upraszcza wyjęcie maluszka z auta, ponieważ fotelik można szybko zwrócić w kierunki drzwi.

Sprawdźcie również nasz ranking prezentujący najlepsze foteliki samochodowe 9-36 kg. Zapraszamy! Pamiętajcie, że w ofercie Wózki-Foteliki znajdziecie ponadto foteliki samochodowe 9-18kg

Fotelik samochodowy dla rocznego dziecka

Fotelik dla rocznego dziecka na długie trasy i krótkie przejażdżki: 3 ciekawe propozycje

 Wiecie już, na co powinniście zwrócić uwagę wybierając najlepszy fotelik dla rocznego dziecka, teraz czas na konkrety – jakie modele zasługują na Waszą uwagę? Przygotowaliśmy dla Was 3 interesujące propozycje produktowe.

  • Britax Dualfix 3 i-Size. Fotelik łatwo dostosować do aktualnych potrzeb dziecka, dzięki nowoczesnemu systemowi regulacji. Pozwala on na zmianę położenia zagłówka i pasów bezpieczeństwa. W połączeniu z bazą Flex Base iSense umożliwia obrót o 360 stopni oraz regulację pochyłu. Dodatkowo baza ma wbudowany system regulacji płyty, która umożliwia dopasowanie do każdego oparcia kanapy samochodowej. Maksymalny udźwig fotelika to 18 kg – jest przeznaczony dla dzieci od 3 miesięcy do 4 lat.

Fotelik samochodowy dla rocznego dziecka

  • Cybex Sirona SX2 i-Size. Fotelik dla dzieci od 61cm do ok. 4 roku życia. Jego maksymalny udźwig to 18 kg. Model wyposażono w pięciostopniową regulację pochylania dla lepszej wygody i pozycji ciała maluszka. Łatwe ustawianie szelek i zagłówka jedną ręką. Wygodny system obracania fotelika w pożądanym kierunku. Skorupa fotelika wykonana z materiałów absorbujących  energię dla większej ochrony podczas kolizji. Fotelik kupicie w kilku różnych wersjach kolorystycznych, dopasowując odcień do indywidualnych preferencji.

Fotelik samochodowy dla rocznego dziecka

  • Cybex Sirona Z2 i-Size. Fotelik przeznaczony dla dzieci od urodzenia do 4 lat. Dzięki odczepianej skorupie fotelika od bazy łatwo przenieść go w inne miejsce.  Zdejmowaną tapicerkę można prać w pralce, co zdecydowanie uprości utrzymanie fotelika w czystości. Poza tym model dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych i łatwo montuje się go w samochodzie. Produkt posiada certyfikat i-Size, wygodne magnesy podtrzymujące pasy oraz został wyposażony w system, dzięki któremu podnosi bezpieczeństwo w razie zderzenia bocznego. Fotelik zaliczany jest do kategorii wagowej 0-18 kg.

Fotelik samochodowy dla rocznego dziecka

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam podjąć decyzję dotyczącą tego, jaki najlepszy fotelik kupić dla rocznego dziecka do samochodu. Oczywiście wymieniliśmy tylko kilka propozycji, a wybór modeli jest zdecydowanie większy. Podczas zakupów zastanówcie się również nad tym, jakie akcesoria do fotelików mogą Wam się przydać. Maty, śpiworki – to produkty, które zdecydowanie są w stanie ułatwić codzienność z dzieckiem. Jeszcze raz przypominamy, że wybór właściwego fotelika ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo maluszka, dlatego absolutnie nie powinien być przypadkowy!