Spis treści:

1. Jaka butelka będzie najlepsza dla 6-miesięcznego dziecka?

2. Jaka butelka dla 7-miesięcznego dziecka?

3. Jaka butelka dla 8-miesięcznego dziecka?

4. Jaka butelka dla 9-miesięcznego dziecka?

5. Jaka butelka dla 10-miesięcznego dziecka?

Młodzi rodzice często mają problem z wyborem akcesoriów dla dzieci. Dlaczego? Głównie z uwagi na to, że chcą zapewnić swoim maluszkom wszystko co najlepsze. Wbrew pozorom ułatwieniem wcale nie jest szeroki wybór produktów dostępny na dzisiejszym rynku. Zdarza się, że spośród kilkunastu lub kilkudziesięciu propozycji trudno jest wybrać tę najbardziej odpowiednią. Dotyczy to również butelek dla dzieci. Wybierając właściwe akcesoria do karmienia niemowląt, musisz przede wszystkim dopasować je do aktualnych potrzeb Twojej pociechy. W tym artykule podpowiemy Ci, jaka butelka będzie odpowiednia dla dziecka po 6. Miesiącu życia oraz dla dzieci w starszym wieku. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Jaka butelka będzie najlepsza dla 6-miesięcznego dziecka?

Zastanawiasz się, jakie butelki od 6 miesiąca życia mogą okazać się najlepszym wyborem? Musisz mieć na uwadze kilka podstawowych kwestii.

 Butelka dla Dziecka po 6 miesiącu

  • Pojemność. Wybierając butelki dla 6-miesięcznego dziecka, pojemność dostosuj do ilości zjadanego przez maluszka pokarmu. To oczywiste, że inna pojemność butelki będzie odpowiednia dla noworodka, a inna dla dziecka w starszym wieku. Poza tym, istotne jest również to, czy dziecko karmisz wyłącznie mlekiem modyfikowanym, czy karmienie butelką jest połączone z karmieniem naturalnym. Na szczęście obecnie wybór różnych pojemności jest na tyle duży, że na pewno znajdziesz butelkę odpowiadającą potrzebom Twojego maluszka. Możesz się zdecydować również na taki rozmiar dozownika, który wystarczy na cały okres, w którym mama jeszcze karmi piersią. Posiadamy u nas butelki od 150 ml, 240ml, 260, aż do 350ml.
  • Rodzaj smoczka. Butelkę uzupełnia smoczek, który musi być właściwie dobrany do wieku dziecka. Podczas podejmowania decyzji zwróć uwagę również na gęstość pokarmu, który zamierzasz podawać brzdącowi. Zbyt szybki przepływ, który zapewniają niektóre smoczki dla dzieci może skutkować pojawieniem się kolek, które są uciążliwe zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców oraz niebezpiecznych zakrztuszeń. Jeżeli przepływ jest zbyt wolny, maluch może się denerwować na długi czas karmienia i problem ze zjedzeniem odpowiedniej ilości pokarmu. Wybierając rodzaj smoczka należy więc dokładnie zapoznać się z oznaczeniami producenta butelki. Bardzo często producenci sugerują, jaki smoczek należy wybrać dla dzieci w określonym wieku. Jeżeli masz wątpliwości, jaki przepływ smoczka będzie odpowiedni w przypadku Twojej pociechy, poproś o pomoc specjalistę – to bardzo ważna kwestia, dlatego warto zadbać o to, by proces karmienia przebiegał prawidłowo. W przypadku kilkumiesięcznych dzieci warto rozważyć wprowadzenie smoczka średnioprzepływowego lub szybkoprzepływowego. Także firmy produkują specjalne smoczki do kaszki.
  • Materiał wykonania. Wybierając butelki do picia dla 6-miesięcznego dziecka, musisz zwrócić uwagę na materiał, z którego dany model został wykonany. Posiadamy zarówno szklane jak i plastikowe butelki. Rodzice często wybierają plastik, ponieważ jest stosunkowo tani, lekki oraz przede wszystkim – odporny na uszkodzenia mechaniczne, które w przypadku maluchów w tym wieku nie należą do rzadkości. Pamiętaj, że materiał butelki powinien być całkowicie bezpieczny i dopuszczony do użytkowania w przypadku dzieci. Zwróć więc uwagę na to, czy butelka, którą zamierzasz kupić posiada wszystkie niezbędne atesty wydawane przez niezależne organizacje. Wszystkie sprzedawane przez nas butelki są z plastiku nie zawierającego bisfenolów, oznaczenie BPA FREE.

Potrzebna Ci butelka do mleka po 6 tym miesiącu? Produkt powinien być wytrzymały i wyposażony w specjalną zatyczkę na smoczek, która ochroni go przed ewentualnymi zabrudzeniami. Istotną kwestią jest także kształt butelki – wybierz ten, który pozwoli Ci ją najwygodniej trzymać i zapewnić maluchowi bezpieczną pozycję karmienia. Reasumując, najlepsza butelka dla 6-miesięcznego dziecka to ta, która odpowiada jego indywidualnym potrzebom.

Jaka butelka dla 7-miesięcznego dziecka?

Wiesz już, co warto mieć na względzie, jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaka butelka będzie odpowiednia dla 6-miesięcznego niemowlaka. Butelki dla 7-miesięcznego dziecka, podobnie jak te dla młodszych pociech, muszą odpowiadać etapowi rozwoju, na którym znajduje się maluszek. Powyżej 6 miesiąca życia brzdące zazwyczaj naukę samodzielnego picia i jedzenia, dlatego w przypadku 7-miesięcznych niemowląt można zastanowić się nad prowadzeniem specjalnej butelki z uchwytami (o ile takie są zalecenia wiekowe producenta). Pamiętaj jednak, że pijącego dziecka nie można zostawiać bez opieki. Dziurki kubeczka dla dziecka w tym wieku muszą być małe z uwagi na ryzyko zakrztuszenia się.

Jaka butelka dla dziecka po 6 miesiącu

W przypadku brzdąców powyżej 6m+ można zdecydować się na przykład na nasz bestseller kubek – niekapek od B.Box ze specjalnie obciążoną słomką. Bidon B.BOX łatwo się myje, ma specjalną podziałkę, która ułatwia przygotowanie odpowiedniej porcji płynu oraz został wyposażony w uchwyty stworzone z myślą o małych rączkach, ułatwiając dziecku utrzymanie kubeczka. Bidon nie zawiera BPA i jest dostępny w wielu kolorach, ułatwiając rodzicom wybór tego, który wpisuje się w preferencje ich pociechy. Słomka jest bardzo dobrym narzędziem do wzmocnienia mięśni wokół ust, a co za tym idzie, szybszej i wyraźniejszej wymowy.

Jaka butelka dla 8-miesięcznego dziecka?

Butelki dla 8-miesięcznego dziecka, podobnie jak w przypadku 7-miesięcznych niemowląt, muszą być wykonane z trwałych materiałów, które się nie tłuką. To ważne, ponieważ dzieci w tym wieku często przypadkowo lub celowo upuszczają butelki, więc jej stłuczenie się skutkowałoby nie tylko pojawieniem się problematycznych plam, ale przede wszystkim – byłoby niebezpieczne dla Twojego dziecka. Najlepiej, jeżeli kubek – butelka do picia dla 8-miesięcznego dziecka można będzie myć w zmywarce. To dla rodziców bardzo duże ułatwienie w kwestii dbania o higienę. Kupując kubeczek lub butelkę warto zaopatrzyć się w dedykowane akcesoria do czyszczenia. Sprawdź również, czy słomka kubeczka jest wymienna – jeżeli dziecko ją pogryzie nie będzie konieczność kupowania nowego kubka, wystarczy wymiana tego elementu.

Jaka butelka dla 9-miesięcznego dziecka?

Kubek – butelka 9m+, podobnie jak akcesoria dla młodszych dzieci, które już uczą się samodzielnego picia, muszą uniemożliwiać dziecku wylewanie płynu. Maluch może traktować to jako zabawę, co dla Ciebie oznacza dodatkowe sprzątanie lub konieczność uporania się z trudnymi plamami. W przypadku wspomnianego wcześniej kubeczka od B.Box, ustnik wymaga ściśnięcia ustami, co chroni przed rozlewaniem. W przypadku dzieci 6m+ może sprawdzić się również wykonany z silikonu spożywczego kubek Munch Stokke, odpowiedni zarówno do zmywarki do naczyń, jak również kuchenki mikrofalowej. Butelka do mleka dla 9-miesięcznego dziecka powinna być lekka, bo maluchy w tym wieku często chcą ją trzymać samodzielnie. Także chcą już pić jak dorośli ze szklanki, wtedy możemy zakupić tzw kubek treningowy, podobny do zwykłej szklanki, ale posiadający wgłębienie do łatwego trzymania i otwór tylko z jednej strony, pozwalający na nie wylewanie się płynu jeśli dziecko za mocno go pochyli.

 Jaka butelka dla dziecka

Jaka butelka dla 10-miesięcznego dziecka?

Butelka do picia dla 10-miesięcznego dziecka, podobnie jak dla młodszych brzdąców, musi być wykonana z trwałych, ale jednocześnie lekkich i całkowicie bezpiecznych dla dzieci materiałów. Poza tym, dobrze, jeżeli ma uchwyt, bo dziecko może chcieć ją trzymać podczas picia, a jej szata graficzna powinna zostać dostosowana do preferencji estetycznych Twojej pociechy. Wybierając butelkę do mleka dla 10-miesięcznego dziecka koniecznie zwróć uwagę na właściwy dobór smoczka, łatwość czyszczenia oraz odpowiednią pojemność.

Na etapie rozszerzania diety, poza butelkami/kubkami do wody, soczków, herbatek itp., przydadzą Ci się również miseczki dla dzieci – najlepiej takie, których dziecko nie będzie w stanie zrzucić na podłogę oraz specjalne krzesła do karmienia. Poza tym, zadbaj również o lekkie i dobrze wyprofilowane sztućce dla dzieci – maluch musi być w stanie utrzymać pokarm. Pomocne będą też śliniaki dla dzieci, najlepiej takie, które szybko wyczyścić z plam i zabrudzeń.

Do każdej butelki możesz także dokupić smycz, dzięki której kubek nie będzie za kązdym razem lądować na ziemi.

 Jaka butelka dla dziecka